Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
V8 Pro Series Specifications |
Capacity Range: |
8 HP - 64 HP (28kW - 224kW) |
Cooling Range: |
-10°C To 52°C |
Heating Range: |
-25°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
380-415V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
Product Name: |
V8 Pro Series Specifications |
Capacity Range: |
8 HP - 64 HP (28kW - 224kW) |
Cooling Range: |
-10°C To 52°C |
Heating Range: |
-25°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
380-415V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
| Parameter | V8 Pro Series Specifications |
|---|---|
| Capacity Range | 8 HP - 64 HP (28kW - 224kW) |
| IPLV (Highest) | Up to 10.5 |
| Cooling Range | -10°C to 52°C |
| Heating Range | -25°C to 24°C |
| Compressor Type | Inverter Scroll |
| Power Supply | 380-415V 3N~ 50Hz |
| Maximum Piping Length | 1,000m |
| Maximum Height Difference | 110m |
| Smart Control | BMS Integration Ready |
| Refrigerant | R410A |
Tags: