Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
V8 Master Series Specifications |
Capacity Range: |
8 HP - 48 HP (28kW - 168kW) |
Cooling Range: |
-5°C To 48°C |
Heating Range: |
-20°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
380-415V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
Product Name: |
V8 Master Series Specifications |
Capacity Range: |
8 HP - 48 HP (28kW - 168kW) |
Cooling Range: |
-5°C To 48°C |
Heating Range: |
-20°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
380-415V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
| Parameter | V8 Master Series Specifications |
|---|---|
| Capacity Range | 8 HP - 48 HP (28kW - 168kW) |
| IPLV (Maximum) | Up to 9.6 |
| Cooling Operation | -5°C to 48°C |
| Heating Operation | -20°C to 24°C |
| Compressor Type | Inverter Scroll |
| Power Supply | 380-415V 3N~ 50Hz |
| Max Piping Length | 1,000m |
| Max Height Difference | 90m |
| Control Options | Centralized, Zone, Remote |
| Refrigerant | R410A |
Tags: