Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
V8 Eco Series Specifications |
Capacity Range: |
4 HP - 12 HP (14kW - 42kW) |
Cooling Range: |
5°C To 43°C |
Heating Range: |
-10°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
220-240V 1N~ / 380V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
Product Name: |
V8 Eco Series Specifications |
Capacity Range: |
4 HP - 12 HP (14kW - 42kW) |
Cooling Range: |
5°C To 43°C |
Heating Range: |
-10°C To 24°C |
Compressor: |
Inverter Scroll |
Power Supply: |
220-240V 1N~ / 380V 3N~ 50Hz |
Refrigerant: |
R410A |
| Parameter | V8 Eco Series Specifications |
|---|---|
| Capacity Range | 4 HP - 12 HP (14kW - 42kW) |
| IPLV (Maximum) | Up to 8.0 |
| Cooling Range | 5°C to 43°C |
| Heating Range | -10°C to 24°C |
| Compressor Type | Inverter Scroll |
| Power Supply | 220-240V 1N~ / 380V 3N~ 50Hz |
| Max Piping Length | 300m |
| Max Height Difference | 30m |
| Control | Standard Wired Remote |
| Refrigerant | R410A |
Tags: