Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,OEM;Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
Four-Way Cassette |
Cooling Capacity: |
2.2 ~ 16.0 KW (7.5k ~ 54.6k Btu/h) |
Heating Capacity: |
2.6 ~ 18.0 KW (8.9k ~ 61.4k Btu/h) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
Product Name: |
Four-Way Cassette |
Cooling Capacity: |
2.2 ~ 16.0 KW (7.5k ~ 54.6k Btu/h) |
Heating Capacity: |
2.6 ~ 18.0 KW (8.9k ~ 61.4k Btu/h) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Cooling Capacity | 2.2 ~ 16.0 kW (7.5k ~ 54.6k Btu/h) |
| Heating Capacity | 2.6 ~ 18.0 kW (8.9k ~ 61.4k Btu/h) |
| Power Supply | 1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
| Refrigerant | R410A / R32 |
| Drain Pump Lift | 1200 mm (standard) |
| Fan Speeds | 7 speeds + Auto |
| Model Numbers | MIH22Q4HN18 ~ MIH252T1HN18 |
Tags: