Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,OEM;Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
Arc Duct |
Cooling Capacity: |
3.6 ~ 8.0 KW (12.3k ~ 27.3k Btu/h) |
Heating Capacity: |
4.0 ~ 9.0 KW (13.7k ~ 30.7k Btu/h) |
Sound Pressure Level: |
24 ~ 44 DB(A) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
Product Name: |
Arc Duct |
Cooling Capacity: |
3.6 ~ 8.0 KW (12.3k ~ 27.3k Btu/h) |
Heating Capacity: |
4.0 ~ 9.0 KW (13.7k ~ 30.7k Btu/h) |
Sound Pressure Level: |
24 ~ 44 DB(A) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Cooling Capacity | 3.6 ~ 8.0 kW (12.3k ~ 27.3k Btu/h) |
| Heating Capacity | 4.0 ~ 9.0 kW (13.7k ~ 30.7k Btu/h) |
| Height | 199 mm (all models) |
| Depth | 450 mm (all models) |
| Drain Pump Lift | 1200 mm (standard) |
| Power Supply | 1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
| Refrigerant | R410A / R32 |
Tags: