Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: Hongtai,OEM;Midea
Certification: CB, ISO
Payment & Shipping Terms
Product Name: |
High Static Pressure Duct |
Cooling Capacity: |
5.6 ~ 56.0 KW (19.1k ~ 191.1k Btu/h) |
Heating Capacity: |
6.3 ~ 63.0 KW (21.5k ~ 215.0k Btu/h) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
Product Name: |
High Static Pressure Duct |
Cooling Capacity: |
5.6 ~ 56.0 KW (19.1k ~ 191.1k Btu/h) |
Heating Capacity: |
6.3 ~ 63.0 KW (21.5k ~ 215.0k Btu/h) |
Power Supply: |
1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
Refrigerant: |
R410A / R32 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Cooling Capacity | 5.6 ~ 56.0 kW (19.1k ~ 191.1k Btu/h) |
| Heating Capacity | 6.3 ~ 63.0 kW (21.5k ~ 215.0k Btu/h) |
| Height (5.6-16kW) | 299 mm |
| External Static Pressure | Up to 250 Pa (5.6-16kW); Up to 400 Pa (20-56kW) |
| Drain Pump Lift | 1200 mm (standard) |
| Power Supply | 1-phase, 220-240V, 50/60Hz |
| Refrigerant | R410A / R32 |
| Optional Filters | HEPA H13, Medium-High Efficiency |
Tags: